Above the fold czyli podgląd emaila w skrzynce odbiorczej


Podgląd e-maila

„Masz tylko kilka sekund, aby przekonać Czytelnika do swojej treści”

Najważniejsze informacje trzymaj na samej górze (52% użytkowników Outlooka ma włączony podgląd wiadomości). „Above the fold” to wszystko to, co zobaczy Czytelnik w podglądzie e-maila. To, co zobaczy, determinuje najczęściej, czy otworzy go czy nie. Ponad 50% Czytelników decyduje się, czy czytać dalej, właśnie po tych pierwszych linijkach.

above the fold mode off
Rys. Wygląd podglądu e-lettera zrobionego w standardowy sposób

Jak widać na rysyknu powyżej, e-letter nie zachęca raczej do przeczytania go.
Aby zwalczyć blokowanie obrazków, można wstawić tekst ponad bannerem albo zaraz pod instrukcją dla „białej listy”. Niech Czytelnik zobaczy, co może przeczytać, jeśli odblokuje treść. Dobrze w tym miejscu powtórzyć tytuł jeszcze raz już w htmlu pod bannerem.

above the fold mode on
Rys. Podgląd e-maila z powtórzonym tematem w formacie tekstowym

Pomyśl o „podglądzie e-maila” jako o kopercie normalnego listu. Skorzystaj z możliwości, jakie daje to miejsce. Czytelnik musi się zainteresować i upewnić, że treść jest zgodna z tematem. Masz najwyżej tylko kilka sekund, aby przekonać go do czytania przed skasowaniem e-maila. Proponuję, żeby w e-mailu – widoczne w podglądzie było:

1. Nazwa e-lettera.
2. Numer wydania i liczba wysłanych (tu można się pochwalić, ile osób czyta).
3. Data.
4. Spis treści.
5. Najważniejsze tytuły.
6. Link do naszej strony.
7. Możliwość wypisania się.
8. Możliwość przekazania znajomemu.
9. link do wersji online e-lettera.

Jeśli spis treści jest krótki, a powinien taki być, można umieścić także kilka zdań z treści. Wykorzystaj to jako Teaser, ale taki, żeby za nim była już treść pasująca do niego. Pamiętaj, że Czytelnicy oglądają Twoje e-maile na setkach rożnego rodzaju programach pocztowych, dlatego trzeba brać pod uwagę wiele możliwości, zwłaszcza testowanie wyglądu e-maila na rożnych konfiguracjach.

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.