ACE czyli AdWords Campaign Experiments


Google wprowadzenie kolejnej nowej usługi – ACE (AdWords Campaign Experiments) czyli eksperymentowanie z elementami kampanii od ustawień kampanii, przez całe grupy reklam aż po same ustawienia słów kluczowych. Do tej pory mieliśmy tylko możliwość analizowania naszych optymalizacji po fakcie. Czyli jeśli chcieliśmy zrobić test np. zmiany stawki za kliknięcie CPC, musieliśmy dokonać zmiany, poczekać i dopiero analizować wyniki.

Dzięki nowej usłudze możemy na bieżąco wprowadzać zmiany w kampanii i je testować na zasadach Split testu A/B. To znaczy, że możemy stworzyć dwie grupy reklam z różnymi stawkami CPC i zbadać jak nowa stawka wpłynęła na naszą kampanie. Czy wszystkie nasze optymalizacyjne zabiegi zyskają bufor bezpieczeństwa i nie musimy się już martwić, że zmiany przez nas wprowadzone mogą pogorszyć wyniki i ciężko będzie wrócić do pierwotnego stanu.

Narzędzie działa trochę jak Optymalizator Witryny, dlatego, że będzie nam w stanie pokazać jak statystycznie nasza zmiana wpłynęła na efektywność naszej kampanii. Zatem nie będziemy musieli także zgadywać czy nasza zmiana jest istotna dla naszej kampanii czy nie.

Niestety narzędzie dopiero wchodzi do użytku w USA i póki nie jest dostępne w Polsce. Jak uda mi się je przetestować opiszę wrażenia i więcej szczegółów.

Póki co filmiki, które przybliżają temat i pomoc AdWords w kwestii ACE

4 Comments

Add yours
  • 2
   Przemek

   Raczej dużo szybciej. Za dwa miesiące sądzę a może nawet szybciej. Głowy za to nie dam ale ostatnio szybko u nas pojawiają się nowości.

 1. 4
  Marek

  Witam ,
  jest to niezmiernie praktyczna opcja. Każdy kto prowadzi kampanie Adwords na pewno to docenia.

+ Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.