Ad Sitelinks czyli dodatkowe linki w reklamach AdWords


Google ogłosiło kolejne rozszerzenia  (niedawno pisałem o rozszerzeniu lokalnym reklam AdWords) w reklamach tekstowych  AdWords. Dodatkowe linki tzw. sitelinks. Cześć osób zajmujących się lub interesujących wyszukiwarką Google, wiedzą o istnieniu już sitelinków w wyszukiwaniu organicznym. Pisałem o tym zagadnieniu już wcześniej w poście dodatkowe linki w wynikach wyszukiwania.

Teraz przyszedł czas na dodatkowe linki w reklamach AdWords. Jest to rozszerzenie reklamy tekstowej Adwords o dodatkowe linki do podstron strony docelowej, ułatwiające nawigację użytkownikowi wyszukiwarki.

Jak widać na obrazku powyżej sitelinki są i w reklamie i w wyszukiwaniu organicznym.  Google  w nowej opcji będzie wyświetlał do 4 dodatkowych linków w reklamach Adwords. Opcja dodatkowych linków dostępna jest dla reklam, które osiągnęły pewien prób wyniku jakości, wysoki Adrank (WJ x max. CPC) ale  nie zawsze, a najczęściej na wszystkie frazy, które są unikalne dla danej firmy np. nazwa, marka itp.

Co ciekawe, dzięki sitlinkom możemy zmieniać treści reklam np. podczas specjalnych promocji bez potrzeby zmian całej reklamy. Zmiany linków nie wpłyną na resztę reklamy.
Jeśli nie mamy możliwości posiadania własnych sitelinków organicznych dla ważnych marek, nazw itp. warto będzie skorzystać z dodatkowych linków w reklamach Adwords.

Dodatkowe linki będą dostępne najpierw dla kont z wysokim Wynikiem Jakości reklam ale już dostępne są instrukcje w polskiej wersji pomocy Adwords

1 comment

Add yours
  1. 1
    radaro

    Witam,

    czy jest jakikolwiek sposób mierzenia konwersji czy ty w Adwords czy w Analytics z sitelinków? Czy trzeba to tagować ręcznie mimo połączenia obu kont?

    z góry dziękuję za odpowiedź

+ Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.