Akademia Google dla agencji, czyli to i inne miejsca gdzie szkolą się SEMici


Rynek agencji nam się rozwija w Polsce. Agencji jest coraz więcej, konkurencji przybywa, oferty stają się coraz bardziej podobne co skutkuje coraz częstszą walką jedynie na ceny usług. Tymczasem w długo okresowych strategiach ta metoda nigdy się nie sprawdza.
Stąd lepszym rozwiązaniem, na dłuższą metę, jest inwestowanie w zasoby ludzkie w firmie. Bardzo często słyszę, że specjaliści w agencjach nie są doceniani finansowo ani w żaden inny sposób. Tymczasem często właśnie możliwość rozwoju, szkoleń i nauki jest najlepszym motywatorem do pracy i utrzymania pracownika dłużej w firmie. Szkolenia być może nie są najtańsze, zwłaszcza te dobre, ale są inne warte rozważenia możliwości, potrzeba jedynie mądrego szefa, który zrozumie, że udział w szkoleniach i chęć nauki jest tak samo ważna dla niego i jego firmy, co dla samego pracownika.

Jakie są możliwości nauki i rozwoju?

W tej chwili mamy kilka bardzo ciekawych możliwości do wyboru. Do tego fakt, że są za darmo lub za symboliczne pieniądze nie umniejsza ich jakości. A wiec są wszelkiego rodzaju Campy z bardzo ciekawymi agendami. Warto wysłać pracowników lub upomnieć się u szefa o możliwość uczestniczenia np. w SEMcampie, Travelcampie, różnego rodzaju SEOcampach i hangoutach oraz innych. Obowiązek dla każdego SEMity, który chce się rozwijać, nawiązywać kontakty i poszerzać horyzonty. Dla przypomnienia połowa z osób, który przychodzą na SEMcamp to osoby pracujące po stronie klienta. Oni też korzystają i poszukują agencji 😉

Google dla agencji

zrzut-ekranu-2013-03-29-o-10-22-03 Innym dobrym pomysłem jest rejestracja w programie Google dla agencji, w którym już jest kilkaset agencji. Każdy uczestnik tego programu może skorzystać z Akademii Google dla agencji. Akademia Google dla agencji oferuje kilka ciekawych szkoleń z zakresu AdWords i sprzedaży tego typu usług. Szkolenia odbywają się na różnych poziomach.

Więcej specjalistów w firmie

Dodatkowo można wykorzystać możliwość i podnieść kwalifikacje swoje lub pracowników przez podejście do egzaminu na Certyfikowanego specjalistę Google AdWords. Jeśli przynajmniej w firme jest jedna osoba z takim certyfikatem, nasza firma może ubiegać sie o status Certyfikowanego Partnera firmy Google w zakresie Google AdWords. Logo, ktorym wtedy możemy się posługiwać jest dobrze rozpoznawane na całym świecie wśród klientów. Często posiadanie loga jest warunkiem przystąpienia do przetargu na usługi związane z marketingiem internetowym.

Tak więc zapraszam na szkolenia prowadzone przez Google w programie Google dla agencji. W tej chwili program akademii pokrywa kilka istotnych obszarów w pracy każdej agencji. Obecnie prowadzone są szkolenia takie jak:

 1. Reklama w Google AdWords – poziom podstawowy (dla nowych pracowników lub osób nie związnych bezpośrednio z zarządzaniem kampaniami np. plannerów, handlowców, account managerów)
 2. Reklama w Google AdWords – poziom zaawansowany (dla osób na co dzień zajmujących się kampaniami AdWords chcących podnieść swoją wiedzę, dowiedzieć się o nowościach i poznać  techniki optymalizacji kampanii)
 3. Szkolenie sprzedażowe – jak pozyskiwać klientów, jak sprzedawać AdWords (nie tylko dla SEMitów, ale szczególnie dla osób zajmujących się pozyskiwaniem klientów w agnecji)
 4. Przygotowanie do egzaminu + egzamin z podstaw reklamy w Google AdWords (dla osób, które pracują już z kampaniami przez ok. 0,5 – 1 rok i czują się gotowe podejść do egzminu na Certyfikowanego specjalistę Google Adwords
 5. Przygotowanie do egzaminu + egzamin zaawansowany z sieci wyszukiwania (dla osób, które zdały egzamin podstawowy i są gotowe merytorycznie do podejścia do egzaminu zaawansowanego)

Wszystkie te szkolenia są bezpłatne dla członków Google dla agencji.

Więcej na AkademiaGoogledlaAgencji.pl

PS Jeśli Wasz szef nie chce Was puszczać lub kierować nawet na darmowe szkolenia to polecam rozejrzeć się za nowym pracodawcą 😉

2 Comments

Add yours
 1. 1
  iwona

  Witam,

  czy możliwe jest również uczestnictwo w szkoleniach osób nie pracujących w agencjach? czy jest to warunek niezbędny?

  • 2
   Przemek

   Program Google dla Agencji jak i akademia są dla członków tego programu czyli dla agencji.
   Stąd jest to warunkiem jest nie tylko praca w agencji, ale także członkostwo w programie.

+ Leave a Comment