Google pomaga zakładać konta AdWords


Ostatnio zauważyłem,  że na stronie logowanie Google AdWords pojawiła się ciekawa oferta pomocy w zakładaniu kont. Oferta jest skierowana do nowych kont, początkujących reklamodawców.  Ciężko wywnioskować czemu Google w US zajęło się pomocą w zakładaniu kont. Po kliknięciu na link nie dało się wywnioskować także czy tą usługę świadczy bezpośrednio Google czy jakieś firmy zewnętrzne. Ale wygląda na to, że to oferta bezpośrednia od Google.  Usługa jest darmowa, a kto nie chciałby mieć konta założonego przez Google? Ciekawe czy oferta wejdzie n szerokie wody i jak tego typu usługi wpłyną na rynek SEM.

Oto powitalna strona z ofertą

nowy-adwords-pomoc.jpg

Po kliknięciu klinka “more” widać podstronę wyjaśniającą ofertę.

pomoc-google-adwords.jpg

2 Comments

Add yours
 1. 1
  Paulina Niżankowska

  Czytałam już gdzieś o tym, ale odnośnie porównania Yahoo i Google. Obie firmy maja to teraz w usłudze tyle, że yahoo (w ramach pomocy)zakłada konto użytkownikowi odpłatnie, a Google (bez własnej ingerencji w konto) pomaga bezpłatnie.

  • 2
   Przemek

   Wcześniej widziałem także inną usługę proponowaną w USA. Prowadzenie kampanii dla firm z większymi budżetami (wielkość była określona gdzieś około $10K/mieś) . Gdzieś zrobiłem zrzut ale nie mogę teraz znaleźć :(. Przestało się pojawiać więc może test nie wyszedł albo przerosło ich oczekiwania.

+ Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.