Internetowa Rewolucja w trasie


Od jakiegoś już czasu trwa dość duża akcja firmy Google, Home.pl i PKPP Lewiatan pod nazwą Internetowa Rewolucja. Odbyły się już duże eventy w takich miastach jak Wrocław, Poznań, Gliwice, Gdańsk gdzie na każdy event przyszło ponad 1000 osób (głowie przedsiębiorcy, ale byli też studenci i inne zainteresowane osoby).

Cele Internetowej Rewolucji

Celem akcji jest aktywizacja małych i średnich firm do wykorzystywania internetu w biznesie. Z badań Google wynika, że ponad połowa polskich firm nie korzysta z internetu w swoim biznesie, co gorsza większość z tych firm nie posiada nawet strony WWW. W obecnych czasach ciężko znaleźć biznes, który naprawdę nie potrzebuje chociażby wizytówki w internecie.

Podczas akcji przedsiebiorcy mogą przyjść na event i założyć stronę WWW, pierwszy sklep internetowy, kampanię AdWords (każdy otrzymuje 250 zł na start) oraz wizytówkę na mapach Google. Są także prowadzone szkolenia i wykłady.

Do mniejszych miast jeździ specjalny Truck – wielki Googlobus, który rozstawia się w centrach miast. W środku jest 10 stanowisk komputerowych, przy których Ekipa specjalistów pomaga zakładać wymienione wcześniej rzeczy. Fajna wizualizacja trucka znajduje się na stronie www.dnirewolucji.pl.

Ekipa Google 😉

Jakiś czas temu pisałem ogłoszenie o pracy nad projektem Google. To właśnie ten projekt. Udało mi się pozyskać 12 dość wyjątkowych osób. Część z nich to już bardzo doświadczone osoby, którym udało się podzielić czas pomiędzy pracę zawodową i rewolucję, a część to studenci albo absolwenci, którzy chcą zdobyć doświadczenie i brać udział w największym takiej imprezie Google w Europie. Swoją drogą ukłon w stronę firm, które są na tyle mądre, że puszczają swoich pracowników na taki projekt i to bez straty urlopu 🙂

internetowa-rewolucja-team.jpg

Wrażenia subiektywne

Jadąc do pierwszego miasta przewidzianego dla Googlobusa, myślałem, że zainteresowanie będzie dużo mniejsze niż na takich wielkich stacjonarnych imprezach jak były np. w Poznaniu, Gliwicach i Gdańsku. I rzeczywiście przychodzi dużo mniej osób ale za to bardzo konkretnych, wiedzących czego chcą. Dlatego pracy wcale nie ma mniej a nawet czasem jest więcej.

Jedna niesamowita starsza pani pojawiła się w Elblągu. Na oko 65 lat. Zakładaliśmy jej konto AdWords, Pani miała stronę. Powiedziała, że będzie zbierać leady i budować swoja bazę. To już mnie zaskoczyło pozytywnie ale jak doszliśmy do etapu strony to powiedziała, że sobie sama w htmlu napisała i chciała dać formularz, ale nie dała sobie rady z PHP ;). Po prostu niesamowite 🙂

Krótki filmik z Olsztyna

Kolejne miasta to Koszalin i Szczecin a na jesieni kolejne miasta 😉

internetowa-rewolucja-mapa.png

Zapraszam do odwiedzin.

5 Comments

Add yours
 1. 1
  Joanna Czekaj

  Przemku, przyłączam się do twojego ukłonu w kierunku tych mądrych firm – w tym mojej 🙂 Miałam przyjemność “obsługiwać” tą uroczą 65-latkę. Niesamowite, jak bardzo zdeterminowani są Ci tzw. mikro i mali przedsiębiorcy, by zaistnieć w Sieci. Fajna akcja.

  • 2
   Marcin M.

   Myślę, że to nie koniec niespodzianek wiekowych 🙂 patrząc po aktywności niektórych “staruszków”, nie zdziwię się jak niedługo “pęknie” granica 70dziesiątki 🙂 Swoją drogą… zaskakuje mnie zobojętnienie w tym temacie młodszych grup wiekowych…

 2. 3
  Andis

  Mam nadzieję, że Rewolucja dotrze dalej na wschód, bo patrząc z mapy, to jak zawsze nas pomijają, a coś mi mówi, że dopiero u nas istnieje potrzeba aktywizacji MSP w Internecie.

 3. 5
  Marcin M.

  Ilość odwiedzanych miast naprawdę robi wrażenie 🙂
  Nie mówiąc o GoogleBus!

+ Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.