Komentarz po 7 SEMcampie


Tydzień temu odbył się siódmy już SEMcamp. W największej auli na SGH zgromadziło się ponad 350 osób. Były 4 prezentacje, jedna dłuższa przerwa i małe afterparty. Kilka opisów i komentarzy pojawiło się już w internecie, dlatego ja nie będę opisywał co się działo a tylko krótko podsumuje całą imprezę z mojej strony, no i skomentuje moją prezentację 😉

SONY DSC

Po 7 SEMcampie

Wydaje mi się, że dobrane prezentacje powinny usatysfakcjonować większość uczestników. Było technicznie (Wynik Jakości), było o grafice (w sieci reklamowej), było o SEO (to zawsze jest interesujące), no i było o czymś trochę wybiegającym poza ramy AdWords i SEO czyli o testowaniu stron docelowych.

Jak dla mnie występowanie przed publicznością na SEMcampie jest zawsze stresujące bo pojawiają się ludzie z branży, specjaliści, starzy “wyjadacze”. Ale, co mnie cieszy, pojawiają się także nowe osoby. Szczególnie cieszy mnie fakt, że kilka osób pojawiło się z moich szkoleń i to nie z Warszawy, ale z Gdańska (!) i z Katowic. Branża się rozwija. Czuje się presje nowych, chętnych do nauki, rozwijania się 🙂

Myślę, że SEMcamp jest pozytywnie odbierany w środowisku i mam nadzieję, że tak zostanie.

Moja prezentacja

W 2010 brałem udział w przeprowadzeniu ponad 140 testów. Doświadczenia z planowaniem i przeprowadzaniem testów LP, rozbijanie głową murów, błędne i prawidłowe interpretacje wyników skłoniły mnie do tego dość specyficznego ale ciekawego tematu. Nie mogę ukryć, że także popularność tego tematu na konferencjach, w których udało mi się uczestniczyć, była także motywatorem do propagowania tej tematyki w Polsce.

SONY DSC

Prawda jest taka, że budżety na SEM (PPC+SEO) nie są nieograniczone. Do niedawna wiele firm przesuwało swoje budżety z innych kanałów na internet, można było dlatego ciągle kupować dodatkowe kliknięcia i inwestować w rozwijanie SEO. Doszliśmy do czasów, że zamiast podnosić budżety, trzeba dobrze wykorzystać istniejące. I tu pojawia się kwestia poprawiania wyników, która jest możliwa tylko przez testowanie.

W 40 minut, w pigułce starałem się zmieścić jak najwięcej aspektów testowania LP. Trochę ogólnie ale przynajmniej podjąłem próbę zmieszczenia całego obrazu tematyki. Mam nadzieję, że to wstęp do bardziej specjalistycznych prezentacji. W myśl zasady od ogółu do szczegółu.

Wszystkie prezentacje znajdują się na oficjalnej stronie SEMcampu. Zapraszam do oglądania.

Więcej zdjęć z SEMcampu znajduje się na FB Funpage’u  tego bloga. Zapraszam do oglądania.

+ There are no comments

Add yours