Kto to jest Qualified Google Advertising Professional?


Google Advertising ProfessionalPo dwóch latach pracy z Google AdWords postanowiłem wreszcie zdać egzamin GAP. Przejrzałem wszystkie konta, poczytałem materiały szkoleniowe i zapisałem się wreszcie na egzamin. Po 1,5 h i 104 pytaniach wyskoczyła informacja, że zdałem 🙂 Kiedy mówię o GAP, wiele osób nie wie co to jest więc postanowiłem umieścić tutaj krótką informację o programie certyfikacyjnym Google AdWords.

Kto to jest Qualified Google Advertising Professional?

Google Advertising Professionals to pracujący w Internecie specjaliści od marketingu, agencje i inne osoby, na przykład zajmujące się kampaniami opartymi na wyszukiwarkach (SEM, Search Engine Marketer), optymalizacją pozycji witryny w wyszukiwarkach (SEO, Search Engine Optimizer), a także konsultanci marketingowi, którzy już zarządzają lub chcą zarządzać wieloma kontami klientów AdWords, zapisali się do programu i posiadają aktywne konto AdWords. Konsultanci posiadający status Qualified muszą spełniać dodatkowe wymagania, między innymi zdać egzamin, który potwierdza ich głęboką wiedzę na temat programu AdWords.

Jakie wymagania trzeba spełnić aby otrzymać status Qualified Google Advertising Professional?

Aby ubiegać się o status Kwalifikowanego konsultanta w programie Google Advertising Professionals, kandydat musi:

1. Zarejestrować się jako uczestnik programu i wykazać dobrą sytuację finansową. To oznacza przyjęcie Przepisów dotyczących korzystania i ich nienaruszanie.
2. Zarządzać co najmniej jednym kontem AdWords (własnym lub cudzym) w Moim Centrum Klientów przez 90 dni.
3. Osiągnąć i utrzymać łączną kwotę wydatków nie mniejszą niż 1000 USD (lub równowartość w walucie miejscowej) na własnym lub zespołowym koncie Moje Centrum Klientów w okresie 90 dni.
4. Zdać egzamin na Google Advertising Professional. Zalecamy przystąpienie do egzaminu po spełnieniu powyższych wymagań. Do egzaminu można jednak przystąpić w dowolnym czasie.

Należy zauważyć, że kandydat musi w celu uzyskania statusu Kwalifikowanego konsultanta spełnić i/lub utrzymywać jednocześnie wszystkie wymagania. To znaczy, że w chwili zdania egzaminu należy spełniać wymóg zarządzania wydatkami w wysokości co najmniej 1000 USD przez 90 dni.

więcej dowiesz się na stronie https://adwords.google.pl/support/select/professionals/

Moja strona GAP GAP

+ There are no comments

Add yours