Nowa wersja Google Adwords Editor


Pojawiła się nowa wersja edytora Adwords. Tym razem jest to wersja 5.0. Google dynamicznie rozwija tą aplikację. Coraz więcej można zrobić bez zaglądania na konto przez WWW. Tym razem Google dokonał między innymi następujących zmian:

 • dodał do paska menu kolejne rodzaje reklam (reklama lokalna),
 • można zapisać sobie swoje wyszukiwania, które często używamy,coś w rodzaju szablonu wyszukiwań,
 • jeśli występują błędy w jakiś kampaniach, grupach reklam czy słowach to ikona informująca o błędzie pokaże się w pasku zadań
 • Dotychczasowa nazwa funkcji programu AdWords kierowanie na witryny została zmieniona na kierowanie na miejsca wyświetlania reklam

Występuje u mnie jeden problem z najnowszą wersją edytora. Mianowicie nie mieści mi się w ekranie o rozdzielczości 1024×768. Mam laptopa o takiej maksymalnej rozdzielczości i nie widzę wszystkich opcji z prawej strony ekranu np. wyszukiwania. Co gorsza nie pojawiają się paski do przesuwania ekranu, zatem aby zobaczyć co jest po skrajnej stronie muszę likwidować lewą kolumnę z drzewkiem kampanii na koncie. Nie wiem czy to błąd samego edytora czy ustawień mojego komputera ale przy podstawowej wiedzy i próbie manipulacji z ustawieniami rozdzielczości, nie udało mi się tego problemu zlikwidować. No nic, napiszę do Helpa i zobaczymy. Będę informował o postępach w naprawie tego błędu.

3 Comments

Add yours
 1. 1
  admin

  Rady jakich mogę udzielić po konsultacji z Helpdeskiem:

  Oto dwie porady jakie uzyskałem w miłym mailu:

  – Zmienić rozdzielczość ekranu. Jeśli rozdzielczość ustawiona jest jako 1024 na 768 pikseli lub niższa, proszę spróbować wyższej rozdzielczości, na przykład 1600 na 1200, 1600 na 900, 1280 na 1024, albo też 1152 na 864 pikseli. Przy korzystaniu z laptopa o niższej maksymalnej rozdzielczości pomocne okazać się może podłączenie zewnętrznego monitora obsługującego takie rozdzielczości.

  – Ukryć drzewko konta. Możecie Państwo ukryć widok hierarchicznego układu konta w momencie, gdy go Państwo nie potrzebujecie, poprzez dwukrotne kliknięcie belki dzielącej widok drzewa od widoku danych. Aby ponownie włączyć widok drzewa należy dwukrotnie kliknąć na boczny koniec widoku danych. Można także kliknąć i przeciągnąć belkę przedzielającą obydwa widoki, by uczynić widok drzewa szerszym lub węższym.

  Problem polega na tym, że pracuje na rozdzielczości najwyższej dla mojego laptopa czyli 1024x768px a przy zamknięciu drzewka i tak nie widać ostatniej zakładki “kampanie”, ale jakoś sobie radzę.

  Czekam zatem cierpliwie na jakieś rozwiązanie, pozwoli korzystać normalnie z edytora przy każdej rozdzielczości.

 2. 3
  Maripoza

  Właśnie z wyżej opisanej wady nie lubiłem tego edytora. Ponadto kilka razy mi się zawiesił. Wolę jednak zarządzać bezpośrednio z MCK on-line. Choć wiem że dużo ludzi sobie go chwali.

+ Leave a Comment