Nowy interfejs MCK – Moje Centrum Klienta AdWords


Po oficjalnym przełączeniu użytkowników kont indywidualnych AdWords na nowy interfejs, przyszedł czas na nową odsłonę nowego interfejsu kont menedżerskich czyli kont MCK (Moje Centrum Klienta).

Widok nowego interfejsu Mojego Centrum Klienta

mck-nowy-interfejs-widok.jpg

Konto to pozwala zarządzać nawet do 1000 kont za pomocą jednego loginu i hasła administratorskiego, pozwala na zarządzanie budżetami klientów, tworzyć raporty z wielu kont na raz, tworzyć konta dla klientów itd. Generalnie platforma bardzo przydatna dla agencji SEM oraz osób, które mają pod opiekę więcej niż jedno konto AdWords.

Nowy interfejs możemy zobaczyć i zacząć używać jeśli zostanie on nam udostępniony na naszym dotychczasowym koncie MCK.

mck-nowy-interfejs-wlaczanie.jpg

Wygląd nowego konta MCK, jest podobny trochę do nowego interfejsu kont indywidualnych AdWords, ale funkcje konta MCK pozostały takie same jak dotychczas, oprócz kilku zmian. Warto nadmienić, że zmiany widoczne obecnie to nie wszystkie zmiany jakie się pojawią. Wiem, że ma zostać poprawiona struktura zagnieżdżania kont AdWords w MCK. Do tej pory możliwe były tylko trzy poziomy kont. Ma to zostać w jakiś sposób usprawnione,ulepszone ale nie znam szczegółów. Na marginesie zarządzanie dużymi kontami MCK, gdzie znajduje się więcej kont niż np. 100 jest zadaniem dość skomplikowanym. Przełączanie, podłączanie, nadawanie budżetów, udostępnianie funkcji-uprawnień dodatkowym osobom to pół etatu 😉 Wiem to z własnego doświadczenia.

Co się zmieniło?

Na pierwszy rzut oka poprawiły się dwie rzeczy, dość męczące w poprzednim interfejsie:

  • Odłączanie kont, którymi nie chcemy już zarządzać

Do tej pory aby odłączyć konto podłączone do naszego MCK, trzeba było wejść na konto, które chcieliśmy odłaczyć i tam w panlu dostępu, zamknąć sobie dostęp. Dość uciążliwe. Teraz możemy to zrobić z poziomu naszego konta MCK

mck-nowy-interfejs-odlaczanie-konta.jpg
  • Podłączenie wielu kont jednocześnie

W poprzednim interfejsie, podłączanie kilku kont do konta MCK, było dość żmudnym zajęciem. Musieliśmy po kolei każde konto dodać osobno. Teraz możemy dodać wiele kont na raz, wystarczy wkleić numery kont, które chcemy podłaczyć w okienku dodawania kont i konta zostaną podłączone za jednym zamachem. Bardzo mnie cieszy ta opcja.

mck-nowy-interfejs-dodawanie-wielu-kont-naraz.jpg
  • Łatwe i szybkie edytowanie nazw kont

Ponieważ nowy interfejs oparty jest na technologii AJAX, zmiany nasze nie powodują przeładowania całej strony co przyspiesza pracę i ułatwia szybkie zmiany.

mck-nowy-interfejs-edycja-nazw-kont.jpg

+ There are no comments

Add yours