Optymalizator konwersji w Google Adwords


Google zaoferował ciekawe narzędzie, które pomaga reklamodawcy osiągnąć założony zwrot z inwestycji w Adwords ( ROI). Optymalizator konwersji automatycznie zarządza stawkami za kliknięcie biorąc pod uwagę maksymalne CPA konwersji. Przez automatyzacje procesu ustalania stawek za kliknięcie, optymalizator pomaga zminimalizować koszty konwersji bez czasochłonnej pracy operatora konta.

Optymalizator Konwersji oblicza wskaźniki konwersji na podstawie wyników z przeszłości, dlatego narzędzie działa tylko wtedy, gdy na danej kampanii dokonało się conajmniej 300 konwersji w ciągu ostatnich 30 dni

Działa już inne narzędzie optymalizujące Optymalizator budżetu. Jednak polecam je tylko bardzo mało doświadczonym użytkownikom Adwords. Bardziej doświadczeni menedżerowie kont raczej preferują mieć pełną kontrolę nad kosztami i nie korzystają z Optymalizatora Budżetu.

Ciężko powiedzieć w tej chwili czy taka sama sytuacja będzie z Optymalizatorem Konwersji. Po dłuższym użytkowaniu i testach będę mógł coś więc napisać. Jednak jestem sceptyczny co do ustawiania za mnie czegokolwiek przez automat. Wydaje mi się, że co do mojego konta posiadam lepsze rozeznanie niż Optymalizator. No ale zobaczymy w praktyce jak to działa.

Wkrótce opiszę moje głębsze doświadczenia.

PS tutaj możesz się dowiedzieć więcej o Optymalizatorze Konwersji

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment