Raport skuteczności wyszukiwanego hasła – więcej danych


Jakiś czas temu pisałem o istotnym raporcie Adwords dotyczącym skuteczności wyszukiwanego hasła. Raport służy do badania jakie słowa wpisane do wyszukiwarki, przez użytkowników, powodowały wyświetlenia i kliknięcia naszej reklamy.

Raport jest nieocenionym narzędziem do wskazywania słów, które należałoby dodać jako wykluczenia, gdyż pokazuje nam jakie dokładnie frazy zostały wpisane przez użytkownika wyszukiwarki, a dodatkowo pokazuje nam czy dane słów znajduje się na naszej liście słów kluczowych czy nie. Dodatkowo, raport pozwala generować pomysły na nowe słowa kluczowe, które należałoby dodać do naszej listy.

Jedynym mankamentem raportu było do tej pory to, że raport pokazywał pewną liczbę haseł wpisanych przez użytkowników jako “Liczba innych niepowtarzalnych pytań”. System w ten sposób określał grupę haseł, które w jakiś sposób nie były istotne statystycznie dla raportu lub nie mogły zostać ujęte z innych powodów. Niestety w wielu przypadkach tych haseł było kilkadziesiąt lub nawet kilkaset. Dodatkowo te hasła generowały często bardzo duży ruch a my mogliśmy się tylko domyślać co to za słowa spowodowały kliknięcia na reklamę.

stary-raport-skutecznosci-wyszukiwanego-hasla-adwords.jpg

W tej chwili raport został poprawiony i więcej danych będzie od tej pory dostępnych. Od tej pory w raporcie będą widoczne wyszukiwane hasła, które spowodowały nawet jedno kliknięcie. Skutkowało będzie to dużo dłuższą i dokładniejsza lista wyszukiwanych haseł. Oczywiście rejestrowane będą tylko te słowa, które nie zostały specjalnie zablokowane przez użytkownika podczas wyszukiwania. Innymi słowy, słowa które można zobaczyć w logach serwera lub narzędziach statystycznych, także będą ujęte w raporcie.

nowy-raport-skutecznosci-wyszukiwanego-hasla-adwords.jpg

Google zaleca podejmować decyzję na podstawie haseł wpisywanych częściej, dla których możemy wyciągnać jakieś sensowne wnioski. Dla słów z bardzo małą ilością ruchu należy zachować ostrożność przy wykluczaniu i dodawaniu do listy słów kluczowych.

Więcej na temat raportu skuteczności wyszukiwanego hasła znajduje się w pomocy AdWords

+ There are no comments

Add yours