Sezon konkursowy Google (GOMC) czas zacząć


Rusza nowa edycja konkursu Google On-line Marketing Challenge 2010. W zeszłej edycji, która niedawno się zakończyła Polacy pokazali pazurki. Dwie ekipy studentów z Polski, ze Szkoły Głównej Handlowej zajęły bardzo wysoki miejsca. Trzecie miejsce (pierwsze w Europie) a druga w półfinale (pierwsza piętnastka najlepszych zespołów na świecie). Tą drugą ekipę studentów miałem przyjemność wspomagać merytorycznie w ramach współpracy z  prof. Andrzejem Hermanem, dziekanem Kolegium Nauk o przedsiębiorstwie SGH.

Co ciekawe jak napisali do mnie organizatorzy konkursu udział brało więcej ekip niż dotychczas myślałem, więc pozycje nasze są jeszcze bardziej prestiżowe.

oto co napisali organizatorzy w mailu zaproaszającym na kolejną edycję:

The 2009 Challenge had over 10,000 students in 57 countries competing… we hope that you enjoyed taking part in the Challenge last year and that you learned a lot about online advertising!
W tym roku będzie nowość. Będzie można tworzyć raporty z konkursu nie tylko po angielsku ale także po polsku. Na pewno bariera językowa powodowała, że część ekip z Polski dostała niższe noty, gdyż styl i jakość raportu pod względem językowym także była brana pod uwagę.

Zachęcam wszystkich studentów do podjęcia wyzwania. Ja także i w tym roku wspomogę studentów SGH. Rekrutacja już wkrótce do dwóch grup, które już zgłosiłem do konkursu.
Na stronie www.google.com/onlinechallenge można przeczytać więcej oraz dokonać rejestracji, która się kończy w styczniu 2010

Więcej o poprzedniej edycji można przeczytać w moim poście o konkursie Google Online Marketing Challenge oraz stronie mojego bloga o GOMC

2 Comments

Add yours
 1. 1
  Krzysztof

  Skad informacja, ze raporty mozna przesylac po polsku? Na stronie w students guide nadal jest info, ze tylko po angielsku…

  • 2
   Przemek

   Z informacji od Google. Poniżej fragment listu, który dostałem odnośnie zapisów. Zresztą chyba na blogu Google także taka informacja była podana.

   Dear professor,

   We are pleased to announce that registration for the 2010 Google Online Marketing Challenge has started!

   The 2009 Challenge had over 10,000 students in 57 countries competing… we hope that you enjoyed taking part in the Challenge last year and that you learned a lot about online advertising!

   This year we are back with some new features, like the possibility of sending the reports in 14 languages: English, Spanish, French, Italian, German, Chinese, Russian, Portuguese, Japanese,Polish, Hungarian, Turkish, Czech and Hindi.

+ Leave a Comment