Trzeci SEMcamp już wkrótce


Już 24 czerwca odbędzie się kolejny SEMcamp czyli spotkanie specjalistów z branży SEM. Jest kolejne spotkanie już trzecie. SEMcamp z zasady jest niekomercyjną imprezą, bez sponsorów. Jednak prelegenci zawsze są z najwyższej półki, którzy starają się zaprezentować ciekawe i rzeczywiście praktyczne informacje.

Spotkanie SEMcamp odbywa się pod patronatem dziekana Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie prof. dr hab. Andrzeja Hermana, który wspiera tą inicjatywę.

Gdzie odbędzie się SEMcamp?

Jak zwykle SEMcamp odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej. Dokładnie w budynku Głównym przy ul. Al. Niepodległości 162 w Auli I (na dole). Start o godz. 17.45

Program spotkania

Jak zwykle spotkanie będzie obejmowało 3 prezentacje związane z zagadnieniami SEM-u, które rozpoczną się około godziny 17.45.

* 1. Cezary Lech (SprawnyMarketing.pl)

Page Rank – czyli algorytm Google od podstaw

Czym jest PageRank, jakie naprawdę ma znaczenie w wynikach organicznych Google? W swojej prezentacji Cezary będzie się starał wyjaśnić zawiłości algorytmu związanego z PageRankiem, nieporozumienia oraz mity, które często się pojawiają w kontekście Page Ranku.

Sposoby budowania rankingu przez wyszukwiarkę Google, rola Page Ranku w sortowaniu wyników, zasady linkowania wewnętrznego i aktualne możliwości kierowania przepływem Page Rank w obrębie naszej strony.

* 2. Mateusz Ostachowski (Kompan.pl)

Nowe możliwości reklamy Video AdWords

Praktyczne aspekty prowadzenia kampanii Video AdWords. Analiza poszczególnych współczynników kampanii i właściwa ocena skuteczności tej formy reklamy. Autor podczas prezentacji omówi znaczenie nowych współczynników – współczynnik kursora myszy ‘mouseover rate’ i współczynnik interakcji ‘interaction rate’.

* 3. Mariusz Gąsiewski (Marketing w Internecie)

Jak stworzyć efektywną stronę docelową reklamy?

Co warto brać pod uwagę przy wyborze i tworzeniu strony docelowej reklamy? Które elementy strony docelowej mają największe znaczenie dla konwersji? Przykłady ciekawych zastosowań stron docelowych.

Część nieoficjalna SEMcampu

Po prezentacjach, czyli około godziny 21.00 starym zwyczajem zapraszamy wszystkich na wspólne wyjście na piwo do pubu Zielona Gęś, Al. Niepodległości 177 (5 minut piechotką). Dla jasności, nie chciałem w spotkanie mieszać żadnego sponsora, więc każdy płaci za siebie 🙂 .

Wszystkie informacje i formularz rejestracyjny znajduje się na oficjalnej stronie SEMcampu

+ There are no comments

Add yours