Wesołych….nie dziękuję


Kochani czytelnicy 🙂

Dziś mamy Boże Narodzenie. Od miesiąca dostaje maile z życzeniami od firm, których nie znam albo kiedyś raz skorzystałem z usługi i zmusili mnie do podania maila.

Co to w ogóle znaczy wesołych świat? to pusty frazes. Marketingowy bełkot niestety. Latwo jest nacisnąć guzik i wysłać do całej bazy klientów spam, który nie wiadomo co ma wnieść. Dostałem nawet zyczenia od firmy, od której kupiłem coś na allegro 2 lata temu.

Kilka firm jednak mnie zaskoczyło błyskotliwymi kampaniami. Co doceniam bardziej niż normalnie, w ogólnym standardzie.

Wszyscy czują się zmęczeni tą komercją i ubieraniem choinki w centrach handlowych już w sierpniu, kogo by nie spytać, a mimo to tyle firm rozsyła “wesołych świat”. A przecież tu chodzi o to, aby spotkać się z bliskimi, pogadać na spokojnie, na chwilę się zatrzymać w tym ogólnym pędzie.

Ja nie będę nikomu, kogo nie mogłem spotkać osobiście,  życzył wesoły świat anonimowo przez maila, ani przez posta na blogu.  Nie wiem co to niby ma znaczyć szczerze mówiąc.

Skoro jednak jest taki czas, koniec roku. To chciałbym tylko, abyście w przyszłym roku nie czytali tak często branżowych blogów, a za to wykorzystali (nie mówcie spędzili) czas na rozwijaniu pasji, sporcie, z rodziną i znajomymi. Na wolnym powietrzu, a nie w biurze i w mieście 🙂

Zgodnie z zasadą Pana Kleksa “Biegaj, lataj, skakaj, pływaj – w tańcu, ruchu wypoczywaj”

A tak w ogóle to wesołych świat 😀 😀

 

PS mam nadzieję, że nikt nie męczył karpi.

7 Comments

Add yours
 1. 1
  PTroka z Fizyki

  Dla mnie to masz rację, jest tak jak piszesz ale…
  Dla mojego ojca (wiek 40+) spamowa kartka w e-mailu od jakiejś firmy to ładny gest, cieszy się i co więcej czyta każdą z takich kartek – po prostu nie zdając sobie do końca sprawy z tego, że to masowo wysyłana poczta cieszy się, że jakaś firma o nim pamiętała na święta 🙂
  Także tego typu mailing nie jest taki do końca zły 😀

 2. 3
  Marek

  Co roku mam z tym problem, bo wśród tych odbiorców mogą być osoby, które nie obchodzą Świąt bądź mogą poczuć się urażone i dlatego rezygnujemy z wysyłania kartek. Z drugiej jednak strony za każdym razem czuję, że coś tracimy (odbiorcy +40) 🙂

  • 4
   Przemek

   Wydaje mi się, że trochę nie doceniamy osób 40+. Ci co korzystają z internetu w trybie codziennym też wiedzą o co chodzi ze spamem. Tego akurat uczy się szybko każdy internauta. Może starsi internauci bywają bardziej odporni na takie maile, ale ile to jeszcze może na nich działać?

   Ja nie jestem za wysyłaniem emailingów bo ten kanał bardzo fajnie działa. Tylko jestem za wysyłaniem przydatnych emailingów dla obu stron. Jestem za mądrymi i błyskotliwymi kampaniami a nie tylko dwa zdania – wesołych świat i send to all ;).

   Widziałem super kampanię, gdzie klient dostawał coś cennego np. porady jak ubrać choinkę w innowacyjny sposób albo e-booka “jak nie przytyć w święta”. Albo super zniżkę za to, że skorzystałem z usług firmy itp itd. Wszystko ubrane w formę prezentu od przyjaciela. Chciało się otworzyć, przeczytać i pozytywnie myśleć o firmie. Wszystko się da, ale trochę inwencji potrzeba. Ci co ją mają wygrywają a reszta spamuje 😉

+ Leave a Comment