Znowu testy koloru tła reklam AdWords ponad wynikami organicznymi


Jakiś czas temu pisałem o kwestii premiowanych pozycji reklam w Google czyli trzech reklam w Google ponad wynikami organicznymi. W 2007, zmieniło tych wyników z blado niebieskiego na żółty i ten kolor obowiązywał do niedawna.

ponad_wynikami_wyszukiwania.jpg

Od niedawna Google znowu najwyraźniej testuje inne kolory. Wrócił do testowania koloru z 2007 czyli blado niebieskiego Ostatnio można zauważyć także nowy  kolor –  lekko różowy.

kolor-sponsorowanych-adwords.jpg

Ten blado różowy wydaje się bardziej widoczny niż poprzedni (żółty). Ciekawe czy zostanie. wydaje się, że wszystko idzie ku temu aby reklamy premiowane były jeszcze bardziej widoczne i odróżniały się od wyników organicznych. Takie reklamy mogą stać się naprawdę kiedyś częściej klikane niż pierwszy wynik organiczny, a co za tym idzie, ich koszt będzie odpowiednio wyższy. Nie mówiąc już o wyższym niż u innych reklamodawców wyniku jakości.

Ktoś widział inne kolory?

4 Comments

Add yours
 1. 1
  Damian Szyszko

  Wydaje mi się, iż jest zaplanowana strategia, szukajnie nowych kolorów, tzn.: “Skupienie uwagi użytkownika, które stało się już odporne na jeden kolor, w miejscu najbardziej cennym dla systemu, które zapewne już omija, po zmianie koloru chcąc nie chcąc wzrok powraca w docelowe miejsce”. ;p

   • 3
    Damian Szyszko

    właśnie, właśnie ..

    Kiedy używasz dezodorantu to po jakimś czasie przyzwyczajasz się do niego i go praktycznie nie wyczuwasz, aby pobudzić na nowo zmysł stosujesz nowy zapach i jesteś bardziej atrakcyjny w oczach pań ;p.

 2. 4
  Karol K.

  Też myślę że raczej nie jest ważne to, który kolor okaże się najlepszy tylko sam fakt jego zmiany. Jak różowy zdąży się “opatrzeć” to pewnie znowu nastąpi zmiana.

+ Leave a Comment